Garet

Człowiek, mnich, nie żyje, tak jakby, to skąplikowane

Description:

Brak jednego oka (nosił przepaskę).

Miał też pewną futrzaną przypadłość – w czasie pełni zmieniał się w wilkołaka.

Bio:

Gareta poznałam w karczmie Idrisa. Idris pomyślał, że skoro szukamy roboty, równie dobrze mozemy jej szukać razem – w kupie siła – czy jakoś takiego.

Pochodził z sąsiedniego królestwa, w którym może nie było plagi nieumarłych ( w valijskim tego słowa znaczeniu), ale wesoło też nie było. Wioska Gareta była żądzona w bardzo brutalny i niesprawiedliwy sposób. Garet więc nie wytrzymał i postanowił wziąść sprawy w swoje ręce – ruszyć w poszukiwaniu fortuny, dzięki któej mógłby wykupić wioskę z rąk okropnych włodarzy i dać lepsze życie swojej żonie i dwójce dzieci.

Podczas uczeczki z walącej się Katedry we Fiolstal, Garet pomógł Suriemu, który akurat niusł mnie nieprzytomną, żebyśmy razme z Bardem nie spadli w przepaść. Niestety przez to że pomógł nam, sam nie zdążył uciec z walącego się mostu. Spadł w przepaść, co go zabiło.

Gdy znaleźliśmy wraz z Roderykiem zwłoki Gareta, próbowałam pomóc mu magiczną miksturą którą dostałam od Hegzusy. Coś poszło bardzo nie tak bo ciało gareta najpierw przybrało wilkołącza postać, a potem jego duch uleciał z tego ciała. Wilkołak – kóry nie miał już nic wspólnego z Garetem poleciał w las, a duch zniknął.

Duch Gareta pojawił się u Kavallacha w trakcie ataku minotaura. Towarzyszłym nam, potajemnie (to znaczy my wiedzieliśmy – reszta świata nie wiedziała) do Torn w akcji ratunkowej cesarza. Gdy cesarz był już uratowany w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności obecność Gareta wyszła na jaw, przez co – z udziałem kapłanów został wypędzony ze stolicy.

Nie widzieliśy go od tamtej pory. Podejrzewam, że jeśli nawet przetrwał zabiegi cesarskich kapłanów i tak już do nas nie wróci.

Co do Wioski Gareta, na szczęście jeszcze przed całą awanturą z pałącu, udało nam się uzyskać zapewnienie, ze wioska zostanie wykupiona i oddana pod władanie właściwym ludziom.

Powrót do Postacie | Strona Główna

Garet

Valia asia_rudzielec Hubris0